Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >İstanbul >Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi

İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi

Güncellenme : 24.12.2019 20:45:26

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin tarihi mirasının sergilendiği müze İstanbul’u gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul şehri içinde bisikletli ulaşıma çok uygun bir konumda bulunur.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi Sergi

Müzede ziyaretçiler Ord. Prof. Dr. Mazhar Osman’ın kişisel eşyaları, kitapları, 1934 yılına ait ameliyat defteri, hastaların kendileri ve çevrelerine zarar vermelerini önlemek amacıyla giydirilen gömlek ve kemerler, 1960’larda Dr. Faruk Bayülkem’in kullandığı elektrokonvülzif tedavi aleti, Dr. Yıldırım Aktuna’nın bir hasta yakınına yazdığı ruh sağlığıyla ilgili nasihat mektubu ve eski dönemlerde kullanılan ilaç şişeleri gibi hastanenin tarihine tanıklık eden pek çok nesneyi görme fırsatı bulmaktadır.

İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi ücretsiz ziyaret edilebilir.

Bakırköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastane Müzesi Giriş Ücreti

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E. A. Hastanesi, Zuhuratbaba Mahallesi, Demirkapı Caddesi, 34147 Bakırköy / İstanbul / Türkiye

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi'ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Metro ve Metrobüs hatları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.