Tarihi İstanbul Haluk Perk Müzesi

Güncellenme : 09.01.2020 01:10:20

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Avcılar ilçesi Gümüşpala konumunda bulunan, Urartu, Hitit ve Bizans dönemlerine ait eserler sergilenen ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Haluk Perk Müzesi, İstanbul şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul şehri içinde bisikletli ulaşıma çok uygun bir konumda bulunur.

İstanbul Haluk Perk Müzesi İçerik [gizle]

Haluk Perk Müzesi Sergi

Selçuklu ve Urartu dönemine ait eserlerinde olduğu ve İstanbul Haluk Perk Müzesi'nde haçlar, çanlar, kalıplar, muskalar, Hitit heykelleri, İslam tılsımları, kandiller ve koku kaplar gibi önemli koleksiyonlar vardır.

Haluk Perk Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Gümüşpala Mahallesi, D-100 Kuzey Yanyolu, No : 186, 34320 Avcılar / İstanbul / Türkiye

Avcılar ilçesi Gümüşpala mevkii üzerinde bulunan İstanbul Haluk Perk Müzesi’ne bir çok İETT ve Halk otobüsü dışında Kadiköy – Söğütlüçeşme ile Beylikdüzü – Tüyap arası çalışan Metrobüs hattı ile hızlı ve kolay ulaşım sağlayabilirler.

Avcılar'a gelenler için İstanbul Avcılar Ulusal Egemenlik Parkı ve Atatürk Evi Müzesi'ni de gezebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.