İstanbul, Çanakkale Zafer Müzesi

Güncellenme : 22.10.2020 19:16:49

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Çanakkale Zafer Müzesi, İstanbul’u gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul Bağcılar Belediyesi tarafından kurulmuş olan müze ziyaretleri ücretsizdir.

Çanakkale Zafer Müzesi Sergi

Çanakkale Zafer Müzesi arşivinde Sancaktar Heykeli, Çanakkale Aynalı Çarşı Konsepti, Şehit Toprakları Enselasyonu, Çanakkale Abidesi Maketi, Kurşun Seperasyonu, Çanakkale Savaş Siperi ve Şehit Mektubu Seslendirilmesi, Nusrat Mayın Gemisi iç bölüm dizaynı, orijinal Çanakkale savaş materyalleri, Gelibolu maketi, Çanakkale Savaşlarının anlatıldığı Diaroma resmi ve seslendirmesi, yedi adet heykel, Seyit Onbaşı realistik heykeli, dokunmatik Çanakkale Şehitleri ekranı yer almaktadır.

Çanakkale Zafer Müzesi Giriş Ücreti

Çanakkale Zafer Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Çanakkale Zafer Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : 15 Temmuz, Cami Yolu Caddesi, No : 75, 34212 Bağcılar / İstanbul / Türkiye

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Çanakkale Zafer Müzesi’ne ulaşım için tavsiye ettiğimiz en pratik metot yaklaşık 2 km. Yakınında bulunan M3 Metro hattının Yeni Mahalle istasyonundan, Bisiklet – Toplu Taşıma entegrasyonu ile bisiklet destekli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.