Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >İstanbul >İstanbul Saray Koleksiyonları Müzesi

Tarihi İstanbul Saray Koleksiyonları Müzesi

Güncellenme : 14.02.2020 15:36:59

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Daha önce Dolmabahçe Sarayı’nda yer alan 20.000 civarı eserin, daha sonra Beylerbeyi Sarayı ve Yıldız Sarayı gibi bir çok tarihi saray koleksiyonlarının aktarılması ile oluşan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan İstanbul Saray Koleksiyonları Müzesi, tarihi şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İstanbul şehri içinde bisikletli ulaşıma çok uygun bir konumda bulunur.

Saray Koleksiyonları Müzesi Sergi

Beşiktaş ilçe merkezinde olan Dolmabahçe’de bulunan İstanbul Saray Koleksiyonları Müzesi içinde dönemin saray hayatı, padişah ve ailelerine ait eşyalar sergilenir.

Saray Koleksiyonları Müzesi Tanıtım Filmi

Saray Koleksiyonları Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Vişnezade Mahallesi, Dolmabahçe Caddesi, Beşiktaş / İstanbul / Türkiye

Şehrin en merkezi yerlerinden biri olan Beşiktaş Meydanı üzerinden yürüme mesafesi ile ulaşım sağlanabilen İstanbul Saray Koleksiyonları Müzesi'nin yakınında İstanbul İtfaiye Müzesi ve İstanbul Deniz Müzesi gibi bir çok destinasyon vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.