İstanbul Hababam Sınıfı Müzesi

Güncellenme : 19.11.2020 04:07:49

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İstanbul Rehberi Liste

Türkiye'de çekilen unutulmaz sinema filmi serisi olan ve Validebağ Korusu’nun, Adile Sultan Kasrı’nda çekimi yapılan efsane Hababam Sınıfı serisinin sergilendiği Hababam Sınıfı Müzesi, İstanbul şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Hababam Sınıfı Müzesi Sergi

Türk Sineması tarihinin unutulmaz serisi Hababam Sınıfı’nın bulunduğu sınıf ve filmde oynayan Mahmut Hoca, Hafize Ana, İnek Şaban, Güdük Necmi, Damat Ferit, Badi Ekrem, Hayta İsmail, Domdom Ali, Tulum Hayri, Bozum Cahit, Kalem Şakir, Paşa Nuri ve daha bir çok karakterin sergilendiği Hababam Sınıfı Müzesi, İstanbul’da görülmesi gereken müzeler içinde ilk sıralardadır.

Hababam Sınıfı Müzesi Video

Hababam Sınıfı Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Altunizade, Tophanelioğlu Caddesi, No : 19, 34662 Üsküdar / İstanbul / Türkiye

İstanbul Hababam Sınıfı Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ve M4 Kadıköy – Tavşantepe Metro Hattının Acıbadem istasyonu yine M5 Üsküdar – Çekmeköy Metro Hattının Bağlarbaşı istasyonu ile arasında olan mesafeleri göz önüne alarak toplu taşıma bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.