Bursa Uludağ Üniversitesi Zooloji Müzesi

Güncellenme : 11.01.2021 11:36:55

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Bursa Uludağ Üniversitesi Zooloji Müzesi, Bursa şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Bursa Zooloji Müzesi Sergi

Bursa Uludağ Üniversitesinin Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü bünyesinde kurulan Zooloji Müzesi’nde Zooloji Müzesi’nde kimi sirkte, kimi hayvanat bahçesinde, kimi kazada, kimi doğada yaşamını yitiren ayı, kurt, baykuş, maymun, yaban domuzu, tilki, baykuş, maymun, geyik, uluyan kurtlar, kükreyen ayılar, sivri dişli yaban domuzları, kartallar, baykuşlar ve deve kuşları gibi bir çok canlıları gerçeklerinden ayırt etmek mümkün değildir.

Bursa Zooloji Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Özlüce, Uludağ Üniversitesi, No : 244, 16120 Nilüfer / Bursa / Türkiye

Bursa Zooloji Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.