Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Bursa >Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi

Bursa Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi

Güncellenme : 30.12.2020 12:46:41

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

2014 yılında UNESCO Dünya Mirası olarak ilan edilen Muradiye Medresesi içinde yer alan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi, Bursa şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi Sergi

Kur’an -ı Kerim’in ilk nazil olduğu zamandan bugüne Kur’anın yazılışı sırasında olan aşamalar, hat sanatı yolu ile olarak izlenmektedir. Diğer islam kitap sanatları arasında yer alan cilt, minyatür, tezhip ve ebru sanatı ile ilgili örnekleri ile birlikte, bu kitap sanatlarının yapım aşamalarını gösteren video çekimleri de Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi içinde odalar ve revak alanlarında sergilenir.

Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi Giriş Ücreti

Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Muradiye, Prf. Dr. Halil İnalcık Sokak No : 3, 16050 Osmangazi / Bursa / Türkiye

Bursa Arkeoloji Müzesi’nin çok yakınında olan Bursa Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ve BursaRay’ın Merinos ve Osmangazi istasyonları ile arasında olan mesafeyi göz önüne alarak toplu taşıma bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.