Bursa Merinos Enerji Müzesi

Güncellenme : 27.10.2020 19:12:08

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Merinos Enerji Müzesi, Bursa şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Merinos Enerji Müzesi Kültürü

Dokuma Fabrikası’na elektrik üretimi sağlayan 3.200 m². alana sahip elektrik santrali binasında 7 Eylül 2012 tarihinde açılmış olan Bursa Merinos Enerji Müzesi içerisinde elektrik üretiminin ayrı aşamaları ile ilgili bölümleri gezerek Bursa’daki elektrik üretimine dair bilgiler edinebilirsiniz. Cansız manken, özel ışıklandırma ve ses efektleri ile hareketlendirilen her bölüm sanatsal bir gösteri atmosferi sunmaktadır. Ayrıca son dönemlerde sayıları hızla artan ‘kaçış’ oyunlarına ayrı bir hava katan ‘müzede bir olay var’ etkinliği, müzeye olan ilgiyi daha çok arttırmaktadır.

Merinos Enerji Müzesi Video

Merinos Enerji Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Santral Garaj, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, 16200 Osmangazi / Bursa / Türkiye

BursaRay’ın Merinos ve Osmangazi istasyonlarına yakın bir konumda olan Bursa Merinos Enerji Müzesi’nin yakınlarında Merinos Kültür Parkı ve Merinos Tekstil ve Sanayi Müzesi, gibi destinasyon seçenekleri mevcuttur.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.