Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Bursa >Bursa Merinos Kültür Parkı

Bursa Merinos Kültür Parkı Ve Merinos Atatürk Kongre Ve Kültür Merkezi

Güncellenme : 07.01.2022 14:47:10

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

Türkiye Cumhuriyeti’nde sanayi sembollerinden olan tarihi Sümerbank Bursa Merinos Fabrikası arazisinin üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde 2006 ile 2008 yılları arasında kurulmuştur.

Türkiye'nin en güzel kültür parklarından biri olan Bursa Merinos Kültür Parkı Ve Merinos Atatürk Kongre Ve Kültür Merkezi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Merinos Kültür Parkı Özellikleri

252.500 m². yeşil alanda kurulu olan Bursa Merinos Kültür Parkı içinde 81 farklı türde olmak üzere 2500 ağaç ve 11.600 bitkinin bulunduğu alana bir suni gölet ve süs havuzları içerir. İçinde lokanta, kafeterya, 2 km. yürüyüş yolu, 3 km. koşu yolu, 5 km. bisiklet yolu ve çocuk oyun alanları ile yer alır.

Bursa Merinos Kültür Parkı içinde bulunan Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi ulusal ve uluslararası kongrelere ev sahipliği yapmaktadır.

Merinos Kültür Parkı Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Santral Garaj, Ulubatlı Hasan Bulvarı, No : 1, 16200 Osmangazi / Bursa / Türkiye

BursaRay metro hattı ile ulaşım sağlanabilen Bursa Merinos Kültür Parkı’nın çok yakınında, Bursa Kalesi ve Reşat Oyal Kültür Parkı vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.