Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Bursa >Kılıç Kalkan Evi Müzesi

Bursa Kılıç Kalkan Evi Müzesi

Güncellenme : 11.01.2021 11:17:27

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Kılıç Kalkan Evi Müzesi, Bursa şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kılıç Kalkan Evi Müzesi Kültürü

Setbaşı Şehir Kütüphanesi’nin yanında bulunana Bursa Kılıç Kalkan Evi Müzesi’nde Bursa’da Osmanlı döneminden beri gelen kılıç ve kalkan kültürünün örnekleri yaşatılır.

Kılıç Kalkan Evi Müzesi Video

Kılıç Kalkan Evi Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Kurtoğlu, Gökdere Bulvarı No : 4, 16360 Yıldırım / Bursa / Türkiye

Bursa Kılıç Kalkan Evi Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.