Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Bursa >Çandarlı İbrahim Paşa Hamamı Müzesi

Bursa Çandarlı İbrahim Paşa Hamamı Müzesi

Güncellenme : 11.01.2021 12:42:23

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Çandarlı İbrahim Paşa Hamamı Müzesi, Bursa şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Çandarlı İbrahim Paşa Hamamı Müzesi Sergi

Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Çandarlı İbrahim Paşa Hamamı, Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müzesi olarak ziyarete açılmıştır.

Çandarlı İbrahim Paşa Hamamı Müzesi 1421 yılında Çandarlı İbrahim Paşa’nın oğlu İbrahim Paşa tarafından yaptırılan tarihi mekanın Türk Hamam Kültürünü sergilemektedir.

Çandarlı İbrahim Paşa Hamamı Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Alaaddin, 1. Menekşe Sokak, No : 4, 16040 Osmangazi / Bursa / Türkiye

Bursa Çandarlı İbrahim Paşa Hamamı Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ve BursaRay’ın Şehreküstü istasyonu ile arasında olan mesafeyi göz önüne alarak toplu taşıma bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.