Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Bursa >Aktopraklık Açıkhava Müzesi

Bursa Aktopraklık Höyük Arkeopark ve Açık Hava Müzesi

Güncellenme : 01.03.2020 17:47:33

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

Avrupa’nın en büyük tarih öncesi parkı unvanını elinde bulunduran ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Bursa Aktopraklık Arkeopark Açık Hava Müzesi, Bursa şehrini gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Aktopraklık Açıkhava Müzesi Özellikleri

8.500 yıl önceki döneme ait canlandırılmaların yer aldığı Arkeopark, Akçalar Aktopraklık mevkiinde yer alıyor. Bölgede yapılan kazılar ve dönemin yaşantısı hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz Aktopraklık Açıkhava Müzesi, örnek bir tarihi ve turistik mekândır. Proje kapsamında arkeoloji ve ilişkili dallardan gelen uzman ve öğrencilere yönelik aktiviteler için söz konusu tüm canlandırmalar birer arka plan olarak kullanılmaya hazır hale getirilmiştir.

Aktopraklık Açıkhava Müzesi Giriş Ücreti

Bursa Aktopraklık Açıkhava Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Aktopraklık Açıkhava Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Akçalar Sanayi Bölgesi, Abdallar Caddesi, No : 10 Nilüfer / Bursa / Türkiye

Bursa şehir merkezinde yaklaşık 32 km. mesafede olan Aktopraklık Açıkhava Müzesi hakkında bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.