Tarihi Bursa Bıçak Müzesi

Güncellenme : 05.11.2020 18:42:23

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Bıçak Müzesi, Bursa şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Bursa Bıçak Müzesi Sergi

Bursa şehrinin en önemli el sanatlarından sadece biri olan bıçakçılık ile ilgili yüz yıllara sahip geçmişi olan eserlerin Bursa Bıçak Müzesi sergisinde ziyaretçilere sunulmaktadır.

Bahçe bölümünde olan dükkanlarda ise hediyelik Bursa bıçağının en güzel örnekleri satılmaktadır.

Bursa Bıçak Müzesi Giriş Ücreti

Bursa Bıçak Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Bursa Bıçak Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Hocaalizade, 16010 Osmangazi / Bursa / Türkiye

Şehir merkezine çok yakın olan ve şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Bursa Bıçak Müzesi’nin yakınlarında Yaşam Kültürü Müzesi, Hünkar Köşkü Müzesi ve Bursa Kent Müzesi gibi destinasyon seçenekleri mevcuttur.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.