Bursa Atatürk Kent Ormanı

Güncellenme : 10.03.2020 15:51:57

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

150 hektar alanı ile Bursa'nın en büyük mesire alanı ve aynı zamanda Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Bursa Atatürk Kent Ormanı, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Atatürk Kent Ormanı Aktiviteler

Atatürk Kent Ormanı içinde 6.5 kilometre yürüyüş yolu ve bisiklet yolu, 6 seyir terası, 7'si barbekülü olmak üzere toplam 10 tane yağmur barınağı, 10 kamelya, 2 adet çocuk oyun alanı, tenis masaları ve 2 adet voleybol oyun alanı mevcuttur.

Atatürk Kent Ormanı Video

Atatürk Kent Ormanı Konum - Nasıl Gidilir

Gümüştepe, 16110 Nilüfer / Bursa / Türkiye

Bursa şehir merkezine çok uzak olmayan Bursa Atatürk Kent Ormanı, şehir merkezine yaklaşık 9 km. mesafededir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.