Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Bursa >Bursa Yaşam Kültürü Müzesi

Tarihi Bursa Yaşam Kültürü Müzesi

Güncellenme : 05.11.2020 02:22:03

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Bursa'ya gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği müzeler içinde ilk sıralarda yerini alan Bursa Yaşam Kültürü Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Bursa Yaşam Kültürü Müzesi Faaliyetleri

Şehrin geleneksel hayatın ve sosyal yaşam kültürünün, örf ve adetlerinin canlandırmalarla anlatıldığı Bursa Yaşam Kültürü Müzesi içinde geleneksel hayatta kullanılan nesneler sahneler ile canlandırılmıştır.

Bursa'nın çeyiz geleneği, sünnet adetleri, misafir ağırlama ve hacı tebriklerine kadar şehrin yaşam kültürünü yansıtan bir çok sergi mevcuttur.

Bursa Yaşam Kültürü Müzesi Video

Bursa Yaşam Kültürü Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Alipaşa, 9, 3. Başar Sokak, 16040 Osmangazi / Bursa / Türkiye

Bursa Sağlık Tarihi Müzesi’nin çok yakınında olan Bursa Yaşam Kültürü Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ve BursaRay’ın Demirtaş ve Şehreküstü istasyonları ile arasında olan mesafeyi göz önüne alarak toplu taşıma bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.