Bursa Merinos Tekstil Sanayi Müzesi

 

Tarih : 27.10.2020 20:12:41

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Merinos Tekstil Sanayi Müzesi, Bursa şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Merinos Tekstil Sanayi Müzesi Kültürü

Bursa’nın kültürel mirası yaşatma ve koruma projeleri çerçevesinde 14 Ekim 2011 yılında halkın ziyaretine açılan ve dört ana bölümden oluşmakta olan Merinos Tekstil Sanayi Müzesi’nin her bölümde sırası ile Merinos koyunundan alınan kirli yün yapağının hangi aşamalardan geçerek yünlü kumaşlara dönüştüğünün hikayesi anlatılmaktadır. Müzede yapılan atölye çalışmaları çocukların eğlenceli vakit geçirmesi sağlarken anne babalara da tekstil tarihini keşfetme imkanı sunuyor.

Merinos Tekstil Sanayi Müzesi Adres

Adres : Gaziakdemir, Merinos Caddesi, No : 11, 16190 Osmangazi / Bursa / Türkiye

BursaRay’ın Merinos ve Osmangazi istasyonlarına yakın bir konumda olan Bursa Merinos Tekstil Sanayi Müzesi’nin yakınlarında Merinos Kültür Parkı, Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Merinos Enerji Müzesi, Vakıf Kültürü Müzesi, Göç Tarihi Müzesi ve Reşat Oyal Kültür Parkı gibi destinasyon seçenekleri mevcuttur.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.

 
×