Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Bursa >Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi

Osmangazi Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi

Güncellenme : 01.01.2021 12:50:48

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Bursa Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Bursa şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Özellikleri

Dünya da en büyük panoramik müze olan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde Bursa’nın Beylikten Cihan Devletine uzanan yolculuğunu anlatıyor. Ekolojik mimarlık anlayışının gerekliliklerinin yerine getirildiği müze, Enerji Verimliliği ilkesine göre Yeşil Bina formunda inşa edildi.

Ayrıca Bursa’da medfun bulunan 6 Osmanlı Padişahının ve onların zamanındaki sosyal hayatı anlatan 16 adet tablo sergilenmektedir.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Video

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Harita - Nasıl Gidilir

Adres : Ebu İshak, İnceler Sokak, No : 29, 16230 Osmangazi / Bursa / Türkiye

Bursa Kent Müzesi’nin çok yakınında olan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ne BursaRay ve Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüsler ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.