Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Ankara >Türkiye Barolar Birliği Hukuk Müzesi

Ankara Türkiye Barolar Birliği Hukuk Müzesi

Güncellenme : 13.01.2021 23:30:51

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Türkiye'nin ilk ve tek hukuk müzesi olan Türkiye Barolar Birliği Hukuk Müzesi, Ankara şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

21 Aralık 2005 yılında alınan kararla kurulan ve 3 Nisan 2012 yılında ziyarete açılan müze ücretsiz ziyaret edilebilir.

Türkiye Barolar Birliği Hukuk Müzesi Sergi

Düşünce ve uygarlık tarihinin gelişimine paralel olarak, mitoloji devrinden başlayarak günümüze kadar hukukun geçirdiği tarihsel değişimi görsel olarak yansıtan tarihi ve sanatsal önem taşıyan eserler Türkiye Barolar Birliği Hukuk Müzesi koleksiyonunda bulunmaktadır. Yine çeşitli dönemlere ait hukukçu giysileri, hukuki belgeler, hukukçuların kullandığı eşya, Osmanlıca hukuk kitapları, fotoğraflar ve heykeller de müze envanterinde bulunan diğer koleksiyon parçalarındandır.

Türkiye Barolar Birliği Hukuk Müzesi Giriş Ücreti

Türkiye Barolar Birliği Hukuk Müzesi ziyaret girişleri ücretsizdir.

http://muze.barobirlik.org.tr/visit

Türkiye Barolar Birliği Hukuk Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Oğuzlar, Balgat Mahallesi, Av. Özdemir Özok Sokak, No : 8, 06650 Çankaya / Ankara / Türkiye

Ankara Türkiye Barolar Birliği Hukuk Müzesi’ne, Balgat Semtine giden toplu taşıma araçları ile ulaşılabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.