Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Ankara >Devlet Mezarlığı Müzesi

Ankara Devlet Büyükleri Anıt Mezarlığı Müzesi

Güncellenme : 28.01.2020 14:04:14

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın silah arkadaşları olan İstiklal Harbi komutanlarının defnedilmesi için kurulmuş ve 30 Ağustos 1988 tarihinde devlet töreni ile açılmış Devlet Mezarlığı Müzesi, Ankara'yı gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli müzelerden biridir.

Devlet Mezarlığı Müzesi Sergi

Defnedilen Cumhurbaşkanlarına ve İstiklal Savaşı komutanlarına ait eşya, resim ve belgeler sergilendiği Devlet Mezarlığı Müzesi'nde, ziyaretçilere müze alt katında yer alan yansıtım cihazları ile Devlet Mezarlığını tanıtıcı film, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili çeşitli filmler gösterilmektedir. 19 Mayıs 1919 tarihinden başlayarak Cumhuriyetin kuruluşuna kadar olan tarih; heykel ve simgelerle canlandırılmış ve “Cumhuriyet Tarihi Yolu” da ziyarete açılmıştır.

Devlet Mezarlığı Müzesi Giriş Ücreti

Ankara Devlet Büyükleri Anıt Mezarlığı Müzesi ziyaret girişleri ücretsizdir.

Devlet Mezarlığı Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Alparslan Türkeş Caddesi, Beştepe / Yenimahalle / Ankara / Türkiye

Devlet Mezarlığı Müzesi'ne Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.