Ankara Milli Savunma Bakanlığı Arşiv Müzesi

Tarih : 15.12.2019 16:49:39

Bilkent Semtinde, 8 Ocak 2005 yılında, Milli Savunma Bakanlığı bünyesine bağlı olarak General Şefik Erensü Kışlası'nda kurulan Ankara Millî Savunma Bakanlığı Arşiv Müzesi, başkenti gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ankara MSB Arşiv Müzesi İçerik [gizle]

Ankara MSB Arşiv Müzesi Sergi

Milli Savunma Bakanlığı bünyesine bağlı olarak General Şefik Erensü Kışlası'nda kurulan müzede; Osmanlı'nın son dönemlerinden, Kıbrıs Barış Harekâtı'na kadar olan süreçte Türk ordusunun katıldığı savaş ve operasyonlara dair çeşitli dokümanlar ve belgeler Ankara MSB Arşiv Müzesi arşivinde sergilenmektedir.

Kıbrıs Barış Harekatı'na kadar olan süreçte Türk ordusunun katıldığı savaş ve operasyonlara dair çeşitli dokümanlar ve belgeler sergilendiği Ankara Arşiv Müzesi üç büyük sergi salonundan oluşmaktadır.

Birinci salonda Kırım, Osmanlı-Rus, Trablusgarp, Balkan ve Birinci Dünya Savaşlarına ait kayıtlar sergilenirken; ikinci salonda ise Mustafa Kemal Atatürk'e ait bazı eşya, Kurtuluş Savaşı'nı anlatan bir adet panorama ve bakanlığa ait kitap ve cd'ler bulunmaktadır. Kore Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekatı'na dair materyaller ise müzenin üçüncü salonunda yer almaktadır.

Ankara MSB Arşiv Müzesi Adres

General Şefik Erensü Kışlası Loduml, Bilkent, Çankaya / Ankara / Türkiye

Ankara MSB Arşiv Müzesi'ne, Ankara Metrosu, Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir.