Ankara Milli Savunma Bakanlığı Arşiv Müzesi

Güncellenme : 15.12.2019 16:49:39

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Bilkent Semtinde, 8 Ocak 2005 yılında, Milli Savunma Bakanlığı bünyesine bağlı olarak General Şefik Erensü Kışlası'nda kurulan Ankara Milli Savunma Bakanlığı Arşiv Müzesi, başkenti gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ankara MSB Arşiv Müzesi Sergi

Milli Savunma Bakanlığı bünyesine bağlı olarak General Şefik Erensü Kışlası'nda kurulan müzede; Osmanlı'nın son dönemlerinden, Kıbrıs Barış Harekâtı'na kadar olan süreçte Türk ordusunun katıldığı savaş ve operasyonlara dair çeşitli dokümanlar ve belgeler Ankara MSB Arşiv Müzesi arşivinde sergilenmektedir.

Kıbrıs Barış Harekatı'na kadar olan süreçte Türk ordusunun katıldığı savaş ve operasyonlara dair çeşitli dokümanlar ve belgeler sergilendiği Ankara Arşiv Müzesi üç büyük sergi salonundan oluşmaktadır.

Birinci salonda Kırım, Osmanlı-Rus, Trablusgarp, Balkan ve Birinci Dünya Savaşlarına ait kayıtlar sergilenirken; ikinci salonda ise Mustafa Kemal Atatürk'e ait bazı eşya, Kurtuluş Savaşı'nı anlatan bir adet panorama ve bakanlığa ait kitap ve cd'ler bulunmaktadır. Kore Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekatı'na dair materyaller ise müzenin üçüncü salonunda yer almaktadır.

Ankara MSB Arşiv Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

General Şefik Erensü Kışlası Loduml, Bilkent, Çankaya / Ankara / Türkiye

Ankara MSB Arşiv Müzesi'ne, Ankara Metrosu, Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir.

Ankara Metrosunun Necatibey istasyonuna yaklaşık 850 m. yürüme mesafesindedir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.