Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Ankara >Sakarya Şehitleri ve Zafer Anıtı Müzesi

Ankara Sakarya Şehitleri ve Zafer Anıtı Müzesi

Güncellenme : 11.12.2019 00:56:10

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Sakarya Meydan Savaşı sırasında şehit düşen askerler anısına Polatlı'da Şehitler Kaşı mevkiinde dikilen, gövdesi 915 rakımlı tepeden başlayıp başlangıçtan itibaren daralarak, 420 basamaklı yol boyunca 970 rakımına kadar yükselen ve 28 Ekim 1973 tarihinde ziyarete açılmış olan tarihi anıtın gövdesi, heykeller ve müzeden oluşur.

Ankara Sakarya Şehitleri ve Zafer Anıtı Müzesi, Başkenti gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Sakarya Zaferi Müzesi Sergi

Merdivenli yolun iki yanında yer alan sütunlar, savaşın üstün düşman güçlerine karşı kazanıldığının ifadesidir. Türk Ordusu’nun kazandığı zaferin öyküsünü dile getiren kabartmalar ve müze yer almakta olduğu tarihi anıtın müze bölümüne, Sakarya Meydan Savaşını belgelendiren fotoğraflar, belgeler ve çeşitli fotoğraflar Ankara Sakarya Zaferi Müzesi arşivinde sergilenmektedir.

Sakarya Zaferi Müzesi Video

Sakarya Zaferi Müzesi Giriş Ücreti

Sakarya Zaferi Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Sakarya Zaferi Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Şehitlik, Sakarya Anıtı Yolu, 06900 Polatlı / Ankara / Türkiye

Ankara şehir merkezine yaklaşık 80 km. mesafede olan Sakarya Şehitleri ve Zafer Anıtı Müzesi'ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Polatlı Tren İstasyonuna yaklaşık 1 km. mesafededir. Toplu taşıma katlanır bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlanabilir.