Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Ankara >Ankara Üniversitesi Tarihi Müzesi

Özel Ankara Üniversitesi Tarihi Müzesi

Güncellenme : 11.04.2021 16:46:49

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün, 13.09.2017 tarih ve 184961 sayılı yazısı ile Özel Ankara Üniversitesi Tarihi Müzesi olarak tescillenen ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Ankara Vakıf Eserleri Müzesi, Ankara şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ankara Üniversitesi Tarihi Müzesi Bilgiler

Kurulma çalışmaları, Prof. Dr. Semih Baskan’ın ilk başkanlığında başlayıp, Prof. Dr. Maksut Coşkun’un başkanlığı devralması şile, Prof. Dr. Cemalettin Yaşar Çiftçi, Prof. Dr. Ziya Kenan Bilici, Prof. Dr. Alp Can, Prof. Dr. Sibel Erkal ve Doç. Dr. Cengiz Çetin’in komisyon üyeleri olarak görevlendirilmeleriyle başlamıştır. Rektörlük bünyesinde yer alan mekanın tadilatlarından sonra, komisyon üyelerinin ve Müze Uzmanı Servet Sarıaslan’ın çabaları ile yapılandırılan Ankara Üniversitesi Tarihi Müzesi, görsel alanlarının tasarımı da Grafiker Hüseyin Türk tarafından hazırlanmaya başlanmış, fakültelerden ve çeşitli birimlerimizden gelen tarihi özellikleriyle ön plana çıkan objelerle de son halini almıştır.

Ankara Üniversitesi Tarihi Müzesi Giriş Ücreti

Ankara Üniversitesi Tarihi Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Ankara Üniversitesi Tarihi Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Ankara Üniversitesi, Dögol Caddesi, 06100 Beşevler / Ankara / Türkiye

Ankara şehir merkezi ve Ankara Tren istasyonuna yakın bir konumda olan Ankara Üniversitesi Tarihi Müzesi’ne Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye otobüsleri ve Ankara Metrosu ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.