Ankara Kelime Müzesi

Güncellenme : 03.06.2023 15:12:14

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

26 Eylül Dil Bayramı'nda ziyaretçilere kapısını açılmış olan Kelime Müzesi, Ankara şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ankara Kelime Müzesi Sergi

Kelimeler; görsel tasarımla, sanatla, duyguyla bir araya gelen sergiler ve enstalasyonlar üzerinden anlatılmaktadır. En alt katta kökler, giriş katında kelimeler, en üst katta da cümleler ile ilgili sergi alanları yer almaktadır. Ankara Kelime Müzesinde Mustafa Kemal Atatürk'ün üç boyutlu dijital heykeli de bulunmaktadır.

Ankara Kelime Müzesi Video

Ankara Kelime Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres: Kale, Gözcü Sokak, No : 11, 06080 Altındağ / Ankara / Türkiye

Ankara Kalesi'nin yanında olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nin tam karşısında olan Ankara Kelime Müzesi'ne Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye otobüsleri ve Ankara Metrosu ile ulaşım sağlanabilir. Yine yakın çevresinde Ulucanlar Cezaevi Müzesi gibi bir çok müze ve destinasyon vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.