Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi

Güncellenme : 16.06.2023 13:33:45

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Ankara Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan tarihi müzelerden biri olan Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ankara şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi Bilgiler

Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi veya Ulucanlar Cezaevi, 1925 ile 2006 yılları arasında Başkent Ankara'nın Altındağ ilçesinin Ulucanlar semtinde faaliyet göstermiş olan tarihi bir cezaevidir. Türk siyasi ve edebi hayatında da önemli bir yere sahip olan Ulucanlar Cezaevi'nin restore edilip müze ve kültür sanat merkezine dönüştürülmesi projesi Altındağ Belediyesine verilmiştir. 2009 yılında başlatılan restorasyon çalışmaları 2010 yılında bitirilen Ulucanlar Cezaevi Müzesi halkın ziyaretlerine açılmıştır.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi Video

Ulucanlar Cezaevi Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Hacettepe, Ulucanlar Caddesi, No:63, 06030 Altındağ / Ankara / Türkiye

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı belediye otobüsleri ve Ankara Metrosu ile ulaşım sağlanabilir. Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nin yaın çevresinde Ankara Kelime Müzesi gibi bir çok müze ve destinasyon vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.