İzmir Erythrai Antik Kenti

Tarih : 12.02.2020 15:28:58

Ege Bölgesi, Ildır Köyü içinde tarihi İonia kenti olan ve Türkiye'de bulunan önemli antik şehirlerinden biri olan İzmir Erythrai Antik Kenti, Ege Turu yapanların mutlaka görmesi gereken tarihi yapılardan biridir.

Erythrai Antik Kenti Kalıntılar

Kazılardan çıkan eserlerin bir kısmının Çeşme Müzesi içinde sergilendiği tarihi antik kent içinde Ildırı köyünde bulunan Erythrai Antik Kenti içinde yapılan kazı ve araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılan askeri ve sivil yapıları bulundukları yerde sergilenmektedir.

Erythrai Antik Kenti Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Ildır Köyü, 35930 Çeşme / İzmir / Türkiye

İzmir şehir merkezine ise yaklaşık 73 km. uzaklıkta olan ve Çeşme sahiline çok yakın konumda yer alan Erythrai Antik Kenti'ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.