İzmir Çeşme Müzesi

Güncellenme : 12.02.2020 14:59:12

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İzmir Rehberi Liste

Tarihi Çeşme Kalesi'nin içinde bulunan ve 1965 yılında ziyarete açılan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan İzmir Çeşme Müzesi, Ege Turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Çeşme Müzesi Sergi

İstanbul Topkapı Sarayı Müzesi'nden getirilen silahlar ile silah müzesi olarak ziyarete açılmış olan müzede bulunan silahlar oksitlenmeye başladığından İzmir Arkeoloji ve Ödemiş müzelerine devredilmiştir.

İzmir Çeşme Müzesi'nde yine Erythrai Antik Kenti, Ildırı'da yapılan kurtarma kazılardan elde edilen, pişmiş topraktan yapılmış olan tanrı ve tanrıça heykelleri, büstler, mermer heykeller, gümüş ve bronz sikkeler, altın varak, amphoralar gibi eserler sergilenmektedir.

Çeşme Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Musalla, İnkılap Caddesi, Çeşme / İzmir / Türkiye

Çeşme Kalesi'nin de içinde yer alan Çeşme Müzesi, İzmir'e 35 km. uzaklıktadır ve Cezayirli Gazi Hasan Paşa Anıtı kalenin önündedir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.