İzmir Karagol Tabiat Parkı

 

Tarih : 22.02.2020 20:10:49

Körfezin muhteşem manzarasına sahip olan ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan İzmir Karagol Tabiat Parkı, Ege Turu yapanların mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Karagöl Tabiat Parkı Doğası

Deniz seviyesinden 850 metre yükseklikte olup,18.92 ha’lık alana sahiptir. Göl jeolojik hareketler sonucu oluşmuş heyelan set gölüdür. Orman ve göl kaynak değerine sahiptir. Karagöl Tabiat Parkı içerisinde ve çevresinde doğa yürüyüşü, foto safari, bisiklet gezintisi faaliyetleri yapılabilir. Sahada kır gazinosu, büfe, piknik üniteleri, çadırlı kamp ve karavan alanı mevcuttur.

Karagöl Tabiat Parkı Video

Karagöl Tabiat Parkı Ulaşım

Menemen İlçesi Yamanlar Dağı mevkiinde yer almakta olan Karagöl Tabiat Parkı , İzmir il merkezine 35 km., Karşıyaka İlçesi, Örnekköy mahallesine 23 km. uzaklıktadır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.

×