İzmir Karagol Tabiat Parkı

Güncellenme : 22.02.2020 20:10:49

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İzmir Rehberi Liste

Körfezin muhteşem manzarasına sahip olan ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan İzmir Karagol Tabiat Parkı, Ege Turu yapanların mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Karagöl Tabiat Parkı Doğası

Deniz seviyesinden 850 metre yükseklikte olup,18.92 ha’lık alana sahiptir. Göl jeolojik hareketler sonucu oluşmuş heyelan set gölüdür. Orman ve göl kaynak değerine sahiptir. Karagöl Tabiat Parkı içerisinde ve çevresinde doğa yürüyüşü, foto safari, bisiklet gezintisi faaliyetleri yapılabilir. Sahada kır gazinosu, büfe, piknik üniteleri, çadırlı kamp ve karavan alanı mevcuttur.

Karagöl Tabiat Parkı Video

Karagöl Tabiat Parkı Ulaşım - Nasıl Gidilir

Menemen İlçesi Yamanlar Dağı mevkiinde yer almakta olan Karagöl Tabiat Parkı , İzmir il merkezine 35 km., Karşıyaka İlçesi, Örnekköy mahallesine 23 km. uzaklıktadır.

Bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.