İzmir, TCDD 3.Bölge Müze ve Sanat Galerisi

Güncellenme : 22.02.2020 18:25:16

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İzmir Rehberi Liste

1993 yılında kurulan ve tarihi Cumhuriyetimizin ilk Nafıa Vekili Behiç Bey’in, demiryollarına ait antika nitelikli eserlerin toplanıp koruma altına alınmalarına ilişkin direktifine kadar uzanan İzmir TCDD 3. Bölge Müze ve Sanat Galerisi, Ege Turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İzmir TCDD Müzesi Sergi

Ücretsiz ziyaret edilebilen olan İzmir TCDD Müzesi buharlı trenlere ait değişik objeler, eski yol yapım gereçleri, eski fenerler, lambalar, haberleşme gereçleri, eski daktilo, hesap makinesi, hokka vb. gibi yazışma gereçleri, vagon restoranlarda kullanılan yemek takımları, katarlarda kullanılan değişik sağlık gereçleri gibi objeler ve Osmanlının son dönemi ile Cumhuriyet’in ilk dönemlerine ait bazı yazılı belgeler sergilenmektedir.

Ayrıca galeride yılda ortalama 20 dolayında sergi açılmaktadır.

İzmir TCDD Müzesi Giriş Ücreti

İzmir TCDD Müzesi ziyaretçi girişleri ücretsizdir.

İzmir TCDD Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Alsancak, Atatürk Caddesi, No : 446, 35220 Konak / İzmir / Türkiye

Alsancak Garı'nın ile karşı karşıyadı olan İzmir TCDD Müzesi'ne, İzmir ESHOT, İZBAN metrosu ile ayrıca Konak vapur iskelesinden yürüme mesafesinde, 10-15 dk yürüyerek ulaşılabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.