İzmir Kültürpark

 

Tarih : 29.02.2020 06:03:05

Kurulduğu günden beri İzmir Enternasyonal Fuarı ve Kitap Fuarı'na ev sahipliği yapmakta olan Kültürpark, İzmir şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kültürpark Özellikleri

Duvarlarla çevrelenen Kültürpark'ın Lozan Kapısı, Montrö Kapısı, 9 Eylül Kapısı, Cumhuriyet Kapısı ve 26 Ağustos Kapısı olmak üzere beş tane giriş kapısı vardır.

Parkın içinde on dört kapalı sergi salonu, dört konferans salonu, Atatürk Açık Hava Tiyatrosu, İsmet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Sanat, Kültürpark Evlendirme Dairesi, Celal Atik Spor Salonu, bir lunapark, bir paraşüt kulesi, Gençlik Tiyatrosu, Resim Heykel Müzesi, İzmir Tarih ve Sanat Müzesi gibi sanat ve eğlence mekânlarının yanı sıra 1.850 m. tartan pist koşu parkuru, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, tenis kortları, halı saha gibi spor etkinliklerine olanak sağlayan mekânlar da bulunmaktadır. Park genelinde 7.709 ağaç bulunmaktadır.

Ağaçlar ve bitki örtüsünün künyesi çıkarılmış ve ağaçlar sigortalanmıştır.

Kültürpark Video

Kültürpark Adres

Adres : Mimar Sinan, Kültür Park Fuar Alanı İçi, 35220 Konak / İzmir / Türkiye

Kültürpark'a, İzmir ESHOT, İZBAN metrosu ile ayrıca Konak vapur iskelesinden yürüme mesafesinde, 10-15 dk yürüyerek ulaşılabilir.

×