İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültürpark

Güncellenme : 29.02.2020 06:03:05

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İzmir Rehberi Liste

Kurulduğu günden beri İzmir Enternasyonal Fuarı ve Kitap Fuarı'na ev sahipliği yapmakta olan İzmir Kültürpark, Ege Turu Yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kültürpark Özellikleri

Duvarlar ile çevrelenen Kültürpark'ın Lozan Kapısı, Montrö Kapısı, 9 Eylül Kapısı, Cumhuriyet Kapısı ve 26 Ağustos Kapısı olmak üzere beş tane giriş kapısı vardır.

Parkın içinde on dört kapalı sergi salonu, dört konferans salonu, Atatürk Açık Hava Tiyatrosu, İsmet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Sanat, Kültürpark Evlendirme Dairesi, Celal Atik Spor Salonu, bir lunapark, bir paraşüt kulesi, Gençlik Tiyatrosu, İzmir Tarih ve Sanat Müzesi gibi sanat ve eğlence mekânlarının yanı sıra 1.850 m. tartan pist koşu parkuru, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, tenis kortları, halı saha gibi spor etkinliklerine olanak sağlayan mekânlar da bulunmaktadır. Park genelinde 7.709 ağaç bulunmaktadır.

Ağaçlar ve bitki örtüsünün künyesi çıkarılmış ve ağaçlar sigortalanmıştır.

Kültürpark Video

Kültürpark Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Mimar Sinan, Kültür Park Fuar Alanı İçi, 35220 Konak / İzmir / Türkiye

İzmir ESHOT, İZBAN metrosu, Tramvay Hattı ve Konak vapur iskelesinden yürüme mesafesinde, 10-15 dk yürüyerek ulaşım sağlanabilen İzmir Kültürpark'ı ziyaret edenler, Kültürpark'ın içinde bulunan İzmir Tarih ve Sanat Müzesi'ni de gezebilirler.

Ayrıca yine yakın çevrede bulunan İzmir Arkeoloji Müzesi ve Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi gibi bir çok destinasyon vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.