Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >İzmir Tur Rehberi >Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi

İzmir Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi

 

Tarih : 28.04.2020 15:04:19

Yıldız Oteli’nin alt ve üst katında mevcut toplam 14 oda 4 koridor ile Keçecizade Hanı’nın alt katında 1 oda ve 155 m² lik sergi salonundan oluşan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi, İzmir şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi Sergi

9600’e yakın taşınır kültür varlıklarının 2/3’ü, toplam büyüklüğü 455 m² civarında olan bu odalar ve koridorlar ve sergi salonuna yerleştirilmiş camlı dolaplarda ve iç avluda açık olarak Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'nde sergilenmektedir

Müze Sergisi
6,219 adet taşınır kültür varlığı mevcuttur.

Arşiv Sergisi
29 fon kapsamında 20,815 adet belge arşivde kayıtlıdır.

Kütüphane Sergisi
Genel Kitaplıkta 1484, Süreli Yayın ve Gazete Kitaplığı’nda 1050, Sözlük Kitaplığı’nda 565, Savaş ve Recep Başsoy Kitaplığı’nda 493 ve Tez Kitaplığı’nda 27 adet olmak üzere toplam 3619 adet kayıtlı kitap bulunmaktadır.

Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi Adres

Adres : Emmioğlu, Hacı Sadık Caddesi, No : 18, 35750 Ödemiş / İzmir / Türkiye

İzmir şehir merkezine yaklaşık 112 km. mesafede olan Ödemiş Yıldız Kent Arşivi Müzesi'ni gezenler bu bölgede bulunan Ödemiş Müzesi, İbrahim Hakkı Ayvaz Kent Müzesi ve Bedia Akartürk Sanat Müzesi'ni de ziyaret edebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.

Türkiye Tur Rehberi - Sezon

×