Tarihi İzmir Etnografya Müzesi

Güncellenme : 12.02.2020 16:23:36

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İzmir Rehberi Liste

İzmir Arkeoloji Müzesi ile karşı karşıya bulunan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan İzmir Etnografya Müzesi, Ege Turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İzmir Etnografya Müzesi Tarihi

Musevi Mezarlığı üzerine 1831 yılında neo klasik tarzda inşa edilmiş olan İzmir Etnografya Müzesi binası, 1984 yılında müze olarak kullanılması için Kültür Bakanlığı'na devredilmiştir. Vebalı hastalar için St. Rock Hastahane ve Manastırı olarak Fransızlar tarafından inşa edilen yapının asıl mimarı tam olarak bilinmemektedir.

İzmir Etnografya Müzesi Giriş Ücreti

İzmir Etnografya Müzesi ziyaretçi girişleri ücretsizdir.

İzmir Etnografya Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Yeşiltepe, Yeşiltepe Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Halil Rıfat Paşa Caddesi, No : 4, 35250 Konak / İzmir / Türkiye

İzmir Arkeoloji Müzesi ile karşı karşıya olan İzmir Etnografya Müzesi'ne, İzmir ESHOT, İZBAN metrosu ile ayrıca Konak vapur iskelesinden yürüme mesafesinde, 10-15 dk yürüyerek ulaşılabilir.

Ayrıca yakın bir mesafede Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi ile İzmir Resim Heykel Müzesi gibi destinasyonlar vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.