Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >İzmir >İ. Hakkı Ayvaz Kent Müzesi ve Bedia Akartürk Sanat Müzesi

İzmir İbrahim Hakkı Ayvaz Kent Müzesi ve Bedia Akartürk Sanat Müzesi

Güncellenme : 28.04.2020 15:52:33

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İzmir Rehberi Liste

Üç Eylül mahallesi, İstasyon caddesi üzerinde bulunan ve 14 Haziran 2008 tarihinde hizmete açılan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan İzmir İbrahim Hakkı Ayvaz Kent Müzesi ve Bedia Akartürk Sanat Müzesi Ege Turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Bedia Akartürk Sanat Müzesi Sergi

Bedia Akartürk Sanat Müzesi'nde, Türk halk müziğinin güçlü yorumcusu Bedia hanımın bugüne kadar almış olduğu ödüller, plaketler, çıkarmış olduğu plaklar, kasetler, gazetede çıkan haberleri, sanatçı dostlarıyla olan resimleri, aile resimleri, sahne kıyafetleri ve gittiği her yöreye ait yapmış olduğu bebekleri sergilenmektedir.

İbrahim Hakkı Ayvaz Kent Müzesi Sergi

İbrahim Hakkı Ayvaz Kent Müzesi'nde aileye ait tarihi belge ve bilgiler sergilenmektedir.

İ. Hakkı Ayvaz ve Bedia Akartürk Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Üç Eylül, 35757 Ödemiş / İzmir / Türkiye

İzmir şehir merkezine yaklaşık 112 km. mesafede olan İbrahim Hakkı Ayvaz Kent Müzesi ve Bedia Akartürk Sanat Müzesi'ni gezenler bu bölgede bulunan Ödemiş Müzesi ile Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'ni de ziyaret edebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.