İzmir Smyrna Antik Kenti

Güncellenme : 13.02.2020 15:18:41

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İzmir Rehberi Liste

İzmir'de Ege Denizi kıyısına çok yakın olan Agora Ören Yeri üzerinde yer alan ve Türkiye'de bulunan önemli antik şehirlerinden biri olan İzmir Smyrna Antik Kenti, Ege Turu yapanların gezenlerin mutlaka görmesi gereken tarihi yapılardan biridir.

Smyrna Antik Tiyatro

Agora ile ilgili detaylı bilgiye Smyrna Antik Kenti Kazı, Araştırma ve Restorasyon Projesinin web sitesinden ulaşabilirsiniz.

http://www.antiksmyrna.com

Smyrna Antik Kenti Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Namazgah, Eşrefpaşa Caddesi, No : 13, 35240 Konak / İzmir / Türkiye

Smyrna Antik Kenti ve Agora Ören yerine İzmir ESHOT, İZBAN metrosu ile ayrıca Konak vapur iskelesinden yürüme mesafesinde, 10-15 dk yürüyerek ulaşılabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.