Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >İzmir >İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi

İzmir Kültürpark Resim Heykel Müzesi ve Galerisi

Güncellenme : 27.02.2020 18:55:11

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İzmir Rehberi Liste

9 Eylül 1952 tarihinde açılan, başlangıçta İzmir Kültürpark içerisinde, 1973 yılında Konak'ta Ege Üniversitesi'ne ait bir alanda inşa edilen yeni binasına taşınmış olan, içinde resim ve heykel sanatına ait eserlerin sergilendiği ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi, Ege Turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Sergi

İzmir Resim Heykel Müzesi bünyesinde sanat ve sanat tarihine ait çok sayıda kitabın bulunduğu kütüphane, araştırmacılar ve öğrenciler için kaynak oluşturmaktadır. Müzede 406 adet resim, 37 adet heykel, 25 adet seramik, 44 adet baskı resim olmak üzere toplam 512 adet eser yer almaktadır. Koleksiyonda Şeker Ahmet Ali Paşa, Hoca Ali Rıza, Hikmet Onat, İbrahim Çallı gibi sanatçıların eserlerinin yanı sıra, çeşitli dönemlerden sanatçıların yapıtları da bulunmaktadır.

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Etkinlikler

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Giriş Ücreti

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi ziyaretçi girişleri ücretsizdir.

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Mithat Paşa Caddesi, No : 94, 35260 Konak / İzmir / Türkiye

İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi'ne, İzmir ESHOT, İZBAN metrosu ile ayrıca Konak vapur iskelesinden yürüme mesafesinde, 10-15 dk yürüyerek ulaşılabilir.

Ayrıca yakın bir mesafede Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi gibi destinasyonlar vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.