İzmir Tanay Tabiat Parkı

Güncellenme : 29.02.2020 13:43:46

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ İzmir Rehberi Liste

Çeşme İlçesi, Alaçatı Beldesi Ilıca mevkiinde yer alan alan, 11.07.2011 tarihinde tabiat parkı ilan edilen ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Tanay Tabiat Parkı, İzmir'i gezenlerin mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Tanay Tabiat Parkı Doğası

Türkiye'nin en güzel plajlarından biri olan Ilıca Plajı'nın hemen yanı başında denizin doğa ile birleştiği noktada olan Tanay Tabiat Parkı'nın içerisinde ve çevresinde doğa yürüyüşü, foto safari yapılabilir.

Tanay Tabiat Parkı Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Celal Bayar, 5221. Sokak, No : 78, 35930 Çeşme / İzmir / Türkiye

Muhteşem bir doğa alanı olan Tanay Tabiat Parkı, İzmir şehir merkezine yaklaşık 79 km. mesafededir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.