Kastamonu Şapka Müzesi

Güncellenme : 12.11.2020 01:27:14

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Kastamonu şehrinde Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi içinde bulunan Şapka Müzesi, Kastamonu şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Şapka Müzesi Sergi

Kastamonu Gazi Stadyumu’nın hemen yanında Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde Kastamonu’nun eski valisi Mustafa Kara döneminde kurulmuş olan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün şapka inkilabını Kastamonu’da yaşatan Şapka Müzesi arşivinde 600 adetten fazla şapka sergilenmektedir.

Bülent Ecevit, Süleyman Demirel gibi devlet adamları ve Filiz Akın, Selda Alkor, Harun Kolçak gibi sanatçıların şapkaları da sergilenmektedir.

Şapka Müzesi müdürü ve Kastamonu Valiliği Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Sorumlusu İlknur Aynan, müzede bulunan şapkaların bağış yoluyla toplandığını belirtmektedir.

Şapka Müzesi Giriş Ücreti

Şapka Müzesi ziyaretçi girişleri ücretsizdir.

Şapka Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Saraçlar 37100, Kastamonu Merkez / Türkiye

Kastamonu Gazi Stadyumu’nun hemen yanında bulunan ve şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Şapka Müzesi’nin bulunduğu Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde bulunan Cumhuriyet Evi Silah Müzesi, Dantel Müzesi ve Atatürk Sergi Salonu’nu da gezebilirsiniz.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.