Kurtuluşa Giden Yolda İnebolu Kent Müzesi

Güncellenme : 03.10.2022 14:57:38

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Kurtuluşa Giden Yolda İnebolu Kent Müzesi, Kastamonu şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İnebolu Kent Müzesi Bilgiler

Osmanlı Devleti döneminde, o dönemin Kastamonu Valisi Abdurrahman Paşa tarafından Sultan II. Abdulhamid’in talimatı ile 1882 yılında medrese olarak inşa ettirilen ve devamında uzun yıllar İnebolu Belediyesi Hizmet Binası olarak kullanılan yapı 1996 yılında yangın geçirmiştir. 1997 yılında boşaltılan ve yıllarca metruk vaziyette kaderine terk edilen tarihi İnebolu Belediye Binası 2013 yılında restorasyona alınmıştır. 2014 yılında restorasyon çalışmaları tamamlanan yapı, İnebolu’nun zengin tarihsel ve kültürel birikimini “kent belleği” misyonu ile geleceğe taşımak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarabilmek için kurulan Kurtuluşa Giden Yolda İnebolu Kent Müzesi ziyarete açlımşıtır.

İnebolu Kent Müzesi Video

İnebolu Kent Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Camikebir Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi. No : 2, 37500 İnebolu / Kastamonu / Türkiye

Kurtuluşa Giden Yolda İnebolu Kent Müzesi'ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.