Kastamonu Cumhuriyet Evi Silah Müzesi

Güncellenme : 12.11.2020 19:46:43

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Kastamonu şehrinde Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi içinde bulunan Cumhuriyet Evi Silah Müzesi, Kastamonu şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Cumhuriyet Evi Silah Müzesi Sergi

Kastamonu Gazi Stadyumu’nın hemen yanında Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde kurulmuş olan Cumhuriyet Evi Silah Müzesi galerisinde tarihi önemi ve özellikleri tartışılmaz olan silahlar ve kıyafetler sergilenmektedir.

Cumhuriyet Evi Silah Müzesi Giriş Ücreti

Cumhuriyet Evi Silah Müzesi ziyaretçi girişleri ücretsizdir.

Cumhuriyet Evi Silah Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Saraçlar 37100, Kastamonu Merkez / Türkiye

Kastamonu Gazi Stadyumu’nun hemen yanında bulunan ve şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Cumhuriyet Evi Silah Müzesi’nin bulunduğu Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde bulunan Şapka Müzesi, Dantel Müzesi ve Atatürk Sergi Salonu’nu da gezebilirsiniz.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.