Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Kastamonu >Kastamonu El Sanatları Merkezi

Kastamonu El Sanatları Eğitim Merkezi

Güncellenme : 25.10.2022 16:10:18

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Kastamonu El Sanatları Merkezi, Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi gibi Kastamonu şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kastamonu El Sanatları Merkezi

Bulunduğu tarihi birnada hizmet veren Kastamonu El Sanatları Merkezi, 2001 yılında hizmete açılmıştır. Geçmişte kullanılan ve unutulmaya yüz tutmaya başlayan El Sanatlarının üretim ve yapımına devam ettirme projesi ile çalışmalar yapılmaktadır.

Düzenlenen eğitim kursları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından finans olarak desteklenir. Dokuma ve Ahşap Oymacılığı gibi sanat çeşitli dalları hakkında eğitimler verilir.

Kastamonu El Sanatları Merkezi Video

Kastamonu El Sanatları Merkezi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Saraçlar, Huzurevi Caddesi, No : 35, 37100 Kastamonu / Türkiye

Kastamonu Gazi Stadyumu’nun hemen yanında bulunan Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi’ne ve şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabiir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.