Kastamonu Pompeiopolis Antik Kenti

Güncellenme : 29.03.2020 14:28:38

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Pompey tarafından kurulmuş ve Türkiye'de bulunan tarihi antik şehirlerinden biri olan Pompeiopolis Antik Kenti, Kastamonu'yu gezenlerin mutlaka görmesi gereken tarihi yapılardan biridir.

Pompeiopolis Antik Kenti Mimari

M.Ö. 64 yılında Romalılar tarafından Paphlagonia Eyalet Merkezi olarak kurulmuş olan tarihi kenttir. Kapalı höyük durumundaki antik yerleşimden çıkan mimari parçaların bir bölümü Pompeiopolis Antik Kenti Sergi Salonunda, arkeolojik kazılarda çıkan eserler ve mozaikler Kastamonu Arkeoloji Müzesi'nde sergilenmektedir.

Pompeiopolis Antik Kenti Video

Pompeiopolis Antik Kenti Adres - Nasıl Gidilir

Musalla, 37400 Taşköprü / Kastamonu / Türkiye

Taşköprü Kent Tarihi Müzesi’ne yakın bir yerde bulunan Pompeiopolis Antik Kenti’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Tarihi Taşköprü'nün karşısında olan Pompeiopolis Antik Kenti hakkında bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.