Kastamonu Ginolu Kalesi (Kinolis Kalesi)

Güncellenme : 29.11.2020 03:00:21

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli eserlerden biri olan ve Kastamonu’ya gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği eserler içinde ilk sıralarda yerini alan Ginolu Kalesi, Kastamonu şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ginolu Kalesi Tarihi

Karadeniz Koyu ile Ginolu Plajı’nın yukarı tarafında uzun yıllardan beri varlığını sürdüren, Venedik ve Ceneviz kolonizasyonu sırasında önem kazanmış olan Ginolu Kalesi (Kinolis Kalesi) açıklarında batık bir kent olduğu öğrenilmiş fakat henüz ortaya çıkartılma çalışması yapılmamıştır.

Ginolu Kalesi Video

Ginolu Kalesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : D010, 37940 Doğanköy Köyü / Çatalzeytin / Kastamonu / Türkiye

Kastamonu Ginolu Kalesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.