Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Kastamonu >Şehit Şerife Bacı Tabiat Parkı

Kastamonu Şehit Şerife Bacı Tabiat Parkı

Güncellenme : 17.11.2019 23:26:45

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Misafirlerine doğanın eşsiz güzellikleri ile birlikte piknik yapma ve temiz hala alma imkana sahip olan Şehit Şerife Bacı Tabiat Parkı, Kastamonu'yu gezenlerin mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Şehit Şerife Bacı Tabiat Parkı Aktiviteler

Parkın içerisin de 2000 m² . paintball sahası, basketbol, voleybol, futbol sahaları, fitness alanı, mini hayvanat bahçesi ve 5 adet çocuk oyun parkı bulunur.

Şehit Şerife Bacı Tabiat Parkı Doğası

Şehit Şerife Bacı Tabiat Parkı içinde Sarıçam ve Karaçam ağaçları yer alır.

Canlı türleri olarak da ayı, kurt, tavşan, kirpi, domuz, sansar gelincik, karaca, tilki, sincap, çulluk, bıldırcın, doğan, baykuş, karga, tahtalı güvercin, kaplumbağa ve kertenkele görülür.

Şehit Şerife Bacı Tabiat Parkı Adres - Nasıl Gidilir

Ankara Caddesi, 9. km., 37210, Kastamonu / Türkiye

Kastamonu – Çankırı karayolu üzerinde bulunan Şehit Şerife Bacı Tabiat Parkı, Kastamonu şehir merkezine 12 km. mesafededir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.