Kastamonu Çatak Kanyonu

 

Tarih : 17.11.2019 23:56:22

Azdavay ilçesine 7 km. uzaklıkta olan Çatak Kanyonu, Kastamonu'yu gezenlerin mutlaka görmesi gereken harika bir doğa ve tabiat alanıdır.

Çatak Kanyonu İçerik [gizle]

Çatak Kanyonu Tabiatı

6 km. olan yolu araç ile 1 km. olan yolu da orman içi yürüyüş ile kanyonun 900 m. yüksekte olan seyir terasına varılır.

8 km. uzunluğundaki Çatak Kanyonu'nda yan duvar kayaların yüksekliği 400 ile 880 metreye ulaşır. Bu kanyonda bulunan sarp kayalıklar kartal, atmaca, doğan gibi yırtıcı kuşların yanı sıra ayı, ceylan gibi diğer tüm yabani hayvanları bünyesinde barındırmaktadır. Kanyonun ekipmansız geçilmesi mümkün değildir.

Çatak Kanyonu Adres

37750 Kayabaşı, Azdavay / Kastamonu / Türkiye

Çatak Kanyonu, Azdavay ilçe merkezine 7 km. mesafededir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.

Türkiye Tur Rehberi - Sezon

×