Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Kastamonu >Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi

Kastamonu Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi

Güncellenme : 13.11.2020 20:53:02

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi, Kastamonu El Sanatları Merkezi gibi Kastamonu şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Sergi

Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde bulunan sergi ve müzeler.

- Atatürk Sergi Salonu
Azerbaycanlı merhum ünlü Ressam ve Heykeltraş Adalet Bayramoğlu tarafından yapılan Atatürk’ün 13 sözünün rölyeflerin bulunur.

- Cumhuriyet Evi Silah Müzesi

- Şapka Müzesi

- Dantel Müzesi

Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Saraçlar 37100, Kastamonu Merkez / Türkiye

Kastamonu Gazi Stadyumu’nun hemen yanında bulunan Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi’ne ve şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabiir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.