Kastamonu Dantel Müzesi

Güncellenme : 12.11.2020 01:51:25

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Türkiye'nin ilk ve tek Dantel Müzesi olan ve 23 Ağustos 2009 Şapka Inkilâbı kutlamaları çerçevesinde ve Kastamonu şehrinde Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi içinde açılan Dantel Müzesi, Kastamonu şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Dantel Müzesi Sergi

Kastamonu Gazi Stadyumu’nın hemen yanında Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde bulunan Dantel Müzesi sergisinde Ankara Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tomris Yalçınkaya tarafından bağışlanmış olan danteller sergilenmektedir.

Dantel Müzesi Giriş Ücreti

Dantel Müzesi ziyaretçi girişleri ücretsizdir.

Dantel Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Saraçlar 37100, Kastamonu Merkez / Türkiye

Kastamonu Gazi Stadyumu’nun hemen yanında bulunan ve şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Dantel Müzesi’nin bulunduğu Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde bulunan Cumhuriyet Evi Silah Müzesi, Şapka Müzesi ve Atatürk Sergi Salonu’nu da gezebilirsiniz.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.