Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Kastamonu >Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı

Kastamonu Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı

Güncellenme : 29.10.2022 15:55:16

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Kastamonu Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan tarihi çarşılardan biri olan Kastamonu Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı, Kastamonu şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı

Tarihi Kastamonu Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı 1746 yılında Reisül Küttab Hacı Mustafa Efendi tarafından yaptırılmıştır. Tarihi yapı 2001 yılında Kastamonu Valiliği’nin düzenlemelerinden sonra turizme açılmıştır. Medrese içindeki 21 adet dükkanda, Kastamonu’ya ait her türlü geleneksel el zanaatı bulunabileceği gibi, yöreye ait şifalı bitkiler ve ürünlerden, Kastamonu yöresel mutfağına uzanan geniş bir gezi yapma imkanına da sahip olunabilmektedir.

Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı Video

Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Hepkebirler Mahallesi, Nasrullah Camii Yanı / Kastamonu / Türkiye

Kastamonu Arkeoloji Müzesi'ne yakın bir konumda olan olan Kastamonu Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı'na, şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.