Adana Balmumu ve Heykel Müzesi

Güncellenme : 14.05.2022 15:47:10

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Adana Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Adana Balmumu Müzesi, Adana şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Seyhan ilçesinde ayrıca Adana Sinema Müzesi'de ziyaret edilebilir.

Adana Balmumu Müzesi Sergi

Adana Balmumu Müzesi arşivi sanat ve siyaset dünyasında bulunan bir çok kişinin balmumu eserleri genel de gerçek kıyafetler ve gerçek pozlar sergileyen tarihteki ünlü insanları ve çağdaş kişilikleri temsil eden balmumu heykelinden oluşur.

Adana Balmumu Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Ahmet Remzi Yüreğir, Turhan Cemal Beriker Bulvarı 162-1, 01130 Seyhan / Adana / Türkiye

Adana Arkeoloji Müzesi’ne çok yakın bir yerde bulunan Adana Balmumu Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.