Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Adana >Adana Biyolojik Çeşitlilik Müzesi

Adana Çukurova Biyolojik Çeşitlilik Müzesi

Güncellenme : 06.06.2022 17:40:49

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Adana Rehberi Liste

Türkiye'nin en büyük tabiat müzesi olan Adana Biyolojik Çeşitlilik Müzesi, Adana şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Adana Biyolojik Çeşitlilik Müzesi Sergi

Türkiye'nin önde gelen bitki örtüsü ve faunasına sahip Çukurova yöresinin bu zenginliğinin sergilenmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapımına başlanmıştır.

Adana ve Çukurova bölgesinde yaşayan endemik türler ile bitki, kuş, memeli, sürüngen, balık ve amfibi türlerinin yer alacağı Adana Biyolojik Çeşitlilik Müzesi’nde, toprak altı yaşamı, tatlı su ekosistemi, kara ekosistem canlandırması bölümleri yer alacak, eklem bacaklı ve sürüngenlerin tematik sergilenme alanı, arttırılmış gerçeklikle kinetik canlı simülatörü bulunacak.

Adana ve Çukurova bölgesinde yaşadığı halde günümüzde yok olan canlı türlerinin de tanıtılacağı Adana Biyolojik Çeşitlilik Müzesi’nin, çevrede bulunan milli parklar ve tabiat parklarından canlı yayınlar da olacak, çocuklar için interaktif biyoçeşitlilik eğitimi verilecek, iklimsel faktörler 3D animasyon gösterimi ile anlatılacak.

Adana Biyolojik Çeşitlilik Müzesi Video

Adana Biyolojik Çeşitlilik Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Karslılar, 01170 Çukurova / Adana / Türkiye

Adana Biyolojik Çeşitlilik Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.