Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Adana >Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi

Adana Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi

Güncellenme : 17.10.2023 16:27:50

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Adana Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi, Adana şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi Sergi

Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi’nde, 5000 adet materyalin bir araya geleömesi ile oluşan ve sürekli olarak koleksiyonuna yeni kitaplar vardır. Ayrıca Yaşar Kemal ve Muzaffer İzgü’nün daktiloları, Muzaffer İzgü’nün şahsına ayrılan bölümde kendisine ait gözlük, saat ve kalem gibi eşyaları sergilemektedir.

Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi Giriş Ücreti

Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Mestanzade, Debboy Caddesi, No : 2, 01020 Seyhan / Adana / Türkiye

Adana Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.