Adana Kozan Kent Müzesi

Güncellenme : 31.05.2022 13:55:48

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Adana Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Adana Kozan Kent Müzesi, Adana şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Kozan Kent Müzesi Sergi

Kozan Kent Müzesi arşivinde Kozan İlçesine özgü mutfak, el işi, kilim ve bir çok yaşam malzemeleri, Kozan’ın Fransız işgalinden kurtulmasında büyük pay sahibi olan dönemin önde gelen komutanlarından biri olan Tufan Paşaya ait eşyalarda sergilenmektedir.

Kozan Kent Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Hacı Uşağı, Yukaru Çarşı Sokak No : 56, 01530, 01530 Kozan / Adana / Türkiye

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilen Adana Kozan Kent Müzesi’ni ziyaret edenler yakınlarda bulunan Kozan Kalesi’ni ziyaret edebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.